RNF-3000-3/1-1-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.118" (3.00mm) 3 to 1 Brown 984.3' (300.0m)
RNF-3000-3/1-1-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-3/1-1-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-3/1-1-SP
Description
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' BROWN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.039" (0.99mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.022" (0.56mm)
Packaging
Spool
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
984.3' (300.0m)
Inner Diameter - Supplied
0.118" (3.00mm)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRNK0.118"X984.3'BLCK METER
In-Stock: 0
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' RED
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' YLW
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' BLUE
HEATSHRINK 0.118" X 984.3' WHITE