FL2500-NO.3-J1-0-65MM is available for purchase but is not normally stocked.
New Product
Image for FL2500-NO.3-J1-0-65MM is not available
FL2500-NO.3-J1-0-65MM
DigiKey Part Number
1111-FL2500-NO.3-J1-0-65MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL2500-NO.3-J1-0-65MM
Description
FL2500-NO.3-J1-0-65MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.455" (11.56mm) 4 to 1 Black 0.213' (65.00mm, 2.56")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.100" (2.54mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.090" (2.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.213' (65.00mm, 2.56")
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Inner Diameter - Supplied
0.455" (11.56mm)