IHLP3232DZER330M11
DigiKey Part Number
541-1351-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1351-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1351-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER330M11
Description
FIXED IND 33UH 3.2A 144 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 3.2 A 144mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER330M11 Models
DC Resistance (DCR)
144mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
6.7MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.2A