BAS70-06-E3-08
DigiKey Part Number
BAS70-06-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
BAS70-06-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
BAS70-06-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70-06-E3-08
Description
DIODE ARR SCHOTT 70V 200MA SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Anode 70 V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Operating Temperature - Junction
125°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Anode
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
200mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
410 mV @ 1 mA