VJ1210Y104JXAAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 9,800
Datasheet
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y104JXAAT
DigiKey Part Number
VJ1210Y104JXAAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y104JXAAT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1210Y104JXAAT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)