VJ1210Y104KXBAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 2,591
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
VJ1210Y104KXBAR
DigiKey Part Number
VJ1210Y104KXBAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1210Y104KXBAR
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1210Y104KXBAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)