820KD14-TR | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 13-820KD14-TR-ND - Tape & Reel (TR) 13-820KD14-TRCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 820KD14-TR |
Description | VARISTOR 82V 4.5KA DISC 14MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 82 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 820KD14-TR Models |
Category | Varistor Voltage (Max) 90 V |
Manufacturer YAGEO | Current - Surge 4.5 kA |
Series | Energy 22J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 2400 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 50 V | Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) |
Maximum DC Volts 65 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Min) 74 V | Package / Case Disc 14mm |
Varistor Voltage (Typ) 82 V |