CC1210KKX7RABB104
DigiKey Part Number
311-3404-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3404-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3404-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7RABB104
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CC1210KKX7RABB104 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)