G3VM-101AR
DigiKey Part Number
Z3527-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101AR
Description
SSR RELAY SPST-NO 1A 0-100V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-101AR Models
Category
Voltage - Input
1.33VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
1 A
Packaging
Tube
On-State Resistance (Max)
700 mOhms
Part Status
Obsolete
Termination Style
PC Pin
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C