L77DFBF25SU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 362
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 488
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 192
In Stock: 732
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Amphenol CS (FCI)
Image for L77DFBF25SU is not available
L77DFBF25SU
DigiKey Part Number
L77DFBF25SU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFBF25SU
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C