L717HDC62PD1CH4RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDC62PD1CH4RC309
DigiKey Part Number
L717HDC62PD1CH4RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDC62PD1CH4RC309
Description
CONN D-SUB HD PLG 62POS R/A SLDR
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDC62PD1CH4RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) High Density
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C