L77HDC62SVF
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDC62SVF
DigiKey Part Number
L77HDC62SVF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDC62SVF
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDC62SVF Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C