L77HDC62SVFC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDC62SVFC309
DigiKey Part Number
L77HDC62SVFC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDC62SVFC309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 62P SLDR CUP
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDC62SVFC309 Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C