3314G-1-502E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3314G-1-502E |
Description | TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3314G-1-502E Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 5 kOhms | Termination Style Gull Wing |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |