C1206C334K5REC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 8,015
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C334K5REC
DigiKey Part Number
C1206C334K5REC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C334K5REC
Description
CAP CER 1206 330NF 50V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C334K5REC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)