C1210C104K2RAL3325 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2,371
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 12,251
Datasheet
YAGEO
In Stock: 96
Image for C1210C104K2RAL3325 is not available
C1210C104K2RAL3325
DigiKey Part Number
399-C1210C104K2RAL3325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104K2RAL3325
Description
.100UF 200V
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)