NHD-10.1-1024600AF-LSXV# is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Newhaven Display Intl
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Focus LCDs
In Stock: 2
Datasheet
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 10.1" (256.54mm) 1024 x 600
10 Tips for Proper Display Handling from our Quality team
NHD-10.1-1024600AF-LSXV#
DigiKey Part Number
NHD-10.1-1024600AF-LSXV#-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-10.1-1024600AF-LSXV#
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.1"
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NHD-10.1-1024600AF-LSXV# Models
Category
Viewing Area
226.42mm W x 128.28mm H