SZMM3Z7V5T1GX
DigiKey Part Number
1727-SZMM3Z7V5T1GXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-SZMM3Z7V5T1GXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-SZMM3Z7V5T1GXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z7V5T1GX
Description
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 7.5 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 nA @ 4 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Power - Max
300 mW
Package / Case
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms