SZMM3Z7V5T1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZMM3Z7V5T1G |
Description | DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 44 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 7.5 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SZMM3Z7V5T1G Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Mfr | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±6% | Package / Case |
Power - Max 300 mW | Supplier Device Package SOD-323 |
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms | Base Product Number |
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 5 V |