SZMM3Z7V5T1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 32
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
In Stock: 150
Diodes Incorporated
Zener Diode 7.5 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z7V5T1G
DigiKey Part Number
SZMM3Z7V5T1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZMM3Z7V5T1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZMM3Z7V5T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z7V5T1G
Description
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z7V5T1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 5 V