EEE-FK1V221P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 82
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 743
Datasheet
Upgrade
In Stock: 5,622
Upgrade
In Stock: 40
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 364
Rubycon
In Stock: 2,548
Nichicon
Similar
Rubycon
Similar
In Stock: 500
In Stock: 95
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 500
220 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C