CDRH124NP-330MC
DigiKey Part Number
308-1932-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1932-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1932-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH124NP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 2.7A 97 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 2.7 A 97mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
97mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)