OYKTDLKANF-0.032768 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 384
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 0
Abracon LLC
Raltron Electronics
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
OYKTDLKANF-0.032768
DigiKey Part Number
OYKTDLKANF-0.032768-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OYKTDLKANF-0.032768
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
60µA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)