8WZ-32.768KDD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Abracon LLC
In Stock: 28,719
Datasheet
Direct
Abracon LLC
In Stock: 12,522
Datasheet
Diodes Incorporated
Taitien
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
8WZ-32.768KDD-T
DigiKey Part Number
8WZ-32.768KDD-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8WZ-32.768KDD-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
1.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
3mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)