KX2513D0032.768000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Raltron Electronics
Taitien
In Stock: 384
Taitien
CTS-Frequency Controls
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
KX2513D0032.768000
DigiKey Part Number
KX2513D0032.768000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KX2513D0032.768000
Description
XTAL OSC XO 32.7680 KHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15µA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)