K105K20X7RF5UK5 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 21,714
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 474
Murata Electronics
Murata Electronics
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K105K20X7RF5UK5
DigiKey Part Number
K105K20X7RF5UK5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K105K20X7RF5UK5
Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K105K20X7RF5UK5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)