B43509B5337M067 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 267
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 326
Datasheet
In Stock: 220
In Stock: 0
Ymin
In Stock: 399
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 30
In Stock: 39
KEMET
In Stock: 0
330 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 110mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
B43509B5337M067
DigiKey Part Number
495-B43509B5337M067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43509B5337M067
Description
CAP ALUM 450V POLAR
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B43509B5337M067 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.62 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Impedance
470 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
110mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C