Design Tools
כפתור נסה אותו עכשיו

Scheme-it –

שרטוט סכמתי ותרשים מלבנים נעשו קלים לביצוע.

Scheme-it הוא כלי שרטוט סכמתי ומפורט מקוון המאפשר לכל אחד לתכנן ולשתף שרטוטי מעגלים אלקטרוניים. הכלי כולל ספריית סמלים אלקטרוניים מקיפה וקטלוג משולב של רכיבי Digi-Key המאפשר מגוון רחב של תוכניות מעגלים. בנוסף, מסופק מנהל מפרט חומרים מובנה כדי לעקוב אחר החלקים בהם משתמשים בתוכנית. עם השלמת שרטוט סכמתי, משתמשים יכולים ליצא אותו לקובץ תמונה או לשתפו עם אחרים באמצעות דואר אלקטרוני. Scheme-it עובד באופן טבעי עם כל דפדפני האינטרנט העיקריים, ללא צורך ברכיבי תוכנה כלשהם. רק משתמשים ‏רשומים יכולים לשתף ולשמור תוכניות.

סרטוני הדרכה
  תכנון סכמתי
  סרטוני הדרכה

  תכנן ושתף סכמות אלקטרוניות ושרטוטים טכניים.

  מנהל מפרט חומרים (BOM)
  צלמית מפרט

  עקוב אחר החלקים בהם נעשה שימוש בכל תכן עם מנהל מפרט החומרים (BOM) של Digi-Key

  קטלוג Digi-Key
  צלמית קטלוג

  עשה שימוש בספריית סמלים אלקטרוניים משולבת ובקטלוג הרכיבים של Digi-Key.

  מאפיינים
  • יכולת לשרטט ברמת בלוקים, סמלים, מערכת או סכמתית.
  • ספריה של מעל 700 סמלים גנריים, כמו גם יצירת סמלים מותאמים במיוחד.
  • גישה ליותר מ- 4 מיליון רכיבים באמצעות הקטלוג המשולב של Digi-Key.
  • החופש לשמור את התכנים כפרטיים, להפוך אותם לנחלת הכלל, לשתף אותם באמצעות קישור או לשבצם בדפי אינטרנט, בלוגים או דואר אלקטרוני.
  • התקדמות מהירה בתכנון הודות ליכולת לייבא את מפרט החומרים (BOM).
  • מפרטי חומרים (BOM) והצעות מחיר משולבים.
  • יצוא קבצים בפורמט PDF או PNG.
  • קישור ישיר לתמיכה הטכנית של Digi-Key לסיוע בפעולות בחירת הרכיבים.

  ש.) כמה עולה Scheme-It‏? אלו אפשרויות רישיון קיימות?

  ת.) Scheme-It‏ הוא כלי הזמין ללא תשלום והלקוחות יכולים להשתמש בו כמה שהם רוצים ללא כל עלות. אין 'רישיון' עבור Scheme-It‏, ואתם יכולים להשתמש בו עבור תכנון סכמות, תרשימי זרימה, דיאגרמות, וכל דבר אחר שאתם צריכים עבור העסק שלכם או פרויקטים שעשויים להיות לכם, ללא כל סיבוכים חוקיים. כל עוד אינכם מנסים למכור בעצמכם גישה ל- Scheme-It‏, אתם רשאים להמשיך.


  ש.) איך מורידים את Scheme-It‏ למחשב האישי שלי כך שאפשר להשתמש בו בנסיעות/מחוץ-לרשת?

  ת.) כלי Scheme-It‏ ניתן לשימוש ללא עלות בכל אחד מדפדפני הלקוח וניתן לגשת אליו בקלות מאתר האינטרנט של Digi-Key‏. לצערנו לא ניתן להוריד את התוכנה לשימוש מחוץ-לרשת; היא פועלת מהשרתים שלנו כתוכנת דפדפן מאופשרת-אינטרנט.


  ש.) כיצד אפשר לשנות את הצבעים של חוטי Scheme-It‏? אני רוצה להשתמש בצבעים שונים עבור ההארקה ופסי המתח השונים.

  ת.) לצערנו, כרגע אין דרך לשנות את צבע החוטים ב- Scheme-It‏. ניתן לסמן את החוטים עם תוויות באותה דרך בה מסמנים כל חלק אחר, אך לא ניתן לשנות את הצבע.


  ש.) היכן "ההארקה"? אני לא יכול למצוא אותה!

  ת.) ב- Scheme-It‏ ההארקה נחשבת כיציאה (Port). גשו לסימבולים לסכמות > יציאות, ותוכל לבחור מספר אפשרויות הארקה (Ground).


  ש.) איך מוסיפים טקסט לסכמות?

  ת.) ישנן שתי דרכים לעשות זאת. בסרגל הכלים העליון ביותר, ליד החיצים המעוקלים Undo/Redo, יש כפתור נפרש "הכנסה (Insert)". ניתן להשתמש בכפתור זה כדי להכניס תמונות, קישורי אינטרנט ותיבות טקסט לסכמות שלכם, ובכל אלו ניתן לשנות את הגודל ולהזיז בהתאם לנדרש, כמו כל חלק אחר. כרגע, שיטת ההכנסה מציגה תיבת טקסט עם המילה "HEADING” ולאחריה טקסט בלטינית. אם אתם רואים לטינית, הרי שעשיתם זאת נכון.

  ישנו גם פריט "תווית (Label)" בדיאגרמת הסימבולים > צורות בסיסיות, הפועל כמעט באותה צורה כמו תיבת הטקסט "הכנסה", אך ללא הלטינית. שוב, ניתן להזיז ולשנות את גודל התווית בהתאם לנדרש.


  ש.) היכן סימבול הסכמות עבור המעגלים-המשולבים (IC) שלי?

  ת.) למרבית המעגלים-המשולבים (IC) הספציפיים אין אייקון אינדיבידואלי משלהם שניתן להכניס לתוך הסכמות ב- Scheme-It‏. מה שניתן לעשות במקום זה הוא לבנות את המעגל-המשולב (IC) שלך עם מערכת הסימבולים בהתאמה-מיוחדת. גשו לסימבולים בהתאמה-מיוחדת > מרכיבים בסיסיים של סימבולים, שם ישנן הצורות השונות של גוף החלק, כמו גם הרגליים העליונות/תחתונות/ שמאליות/ימניות. ניתן לגרור את הגוף לתוך הסכמה ואת הרגליים למקומות המתאימים בגוף החלק המותאם-במיוחד. תוך שימוש במערכת זו, אתם יכולים לבנות כל סימבול של מעגל-משולב (IC) לו אתם זקוקים.


  ש.) איך עורכים [אובייקט]?

  ת.) עבור כל אובייקט נתון ב- Scheme-It‏, ישנו תפריט מאפיינים עם לשוניות רלוונטיות לאותו אובייקט בצד הימני של ממשק התוכנה. ניתן לתת שמות ומספרי ייחוס להתקנים אלקטרוניים ולהתאים את הערכים שלהם, כמו גם להגדיר שטחים לציון היצרן, MPM‏, DKPN וכלים קטנים שימושיים אחרים. לדברים כגון תוויות של בלוקים בתרשים הזרימה ניתן להתאים את הגופן והצבע שלהם, כמו גם לשנות את גודלם או להפוך אותם בהתאם לנדרש.


  ש.) איך מדפיסים רק את המעגל שתוכנן ב- Scheme-it? כאשר הולכים להדפסה, מודפס גיליון לבן עצום והמעגל הוא אך ורק שרבוט קטן בפינה!</em‏>

  ת.) כרגע לא מומלץ להדפיס ישירות מ- Scheme-it, אלא אם כן המעגל שלכם הוא מספיק גדול כך שהוא משתמש במלוא השטח ב- Scheme-it עליו ניתן לשרטט. במקום זאת, אנו ממליצים לייצא את הסכמות כקובץ PDF ולהדפיס ממנו. התחילו מפקודת 'ייצוא' בסרגל הכלים העליון של Scheme-it, הגדירו את סוג הייצוא כ"מסמך (PDF)", ובאפשרויות PDF הגדירו בתפריט הנפרש 'אזור הייצוא' את "האזור האקטיבי". התוצאה היא קובץ PDF רק עם המעגל שלכם וללא יתר השטח ב- Scheme-it עליו ניתן לשרטט, מתאים בדיוק להדפסה.